PÓŁKOLONIE 2018 w MALINOWIE
dzieci 6-10 lat*


Wakacje czekają tuż za rogiem, a my dopinamy na ostatni guzik program letnich półkolonii! Odstawcie na bok nudę, zabierzcie znajomych, poznajcie nowych kolegów, dołączcie do wspólnych zabaw i przygód, które zapamiętacie na lata…


CO ROBIMY NA NASZYCH PÓŁKOLONIACH ?

Jesteśmy po uszy zaangażowani w twórcze zabawy, realizowane zgodnie z tematem tygodnia, a oprócz tego:

• bujamy w obłokach, korzystamy z uroków lata i beztrosko spędzamy czas pod opieką doświadczonych i uśmiechniętych animatorów
• kiedy jest nam gorąco gramy w zbijaka wodnymi balonami, kiedy rozpiera nas energia szalejemy w plenerze, a gdy chcemy odsapnąć oglądamy malinowe kino
• chodzimy na wyprawy, budujemy bazy, puszczamy latawce, eksperymentujemy i doświadczamy mnóstwa radości…


TURNUSY TYGODNIOWE:

turnus I    25-29 czerwca   Malinowo Kolorowo – mix atrakcji na przywitanie wakacji

turnus II       2–6 lipca      Lubię sport!
turnus III    9–13 lipca      Dom zagadek
turnus IV   16–20 lipca      Las woła Nas
turnus V    23-27 lipca       Jak to działa?

turnus VI   30 lipca –3 sierpnia Lubię sport!

turnus VII      6–10 sierpnia    Dom zagadek
turnus VIII   13–17 sierpnia    Jak to działa?
turnus IX      20–24 sierpnia    Las woła Nas
turnus X       27–31 sierpnia    Malinowo Kolorowo – mix atrakcji na pożegnanie wakacji


LUBIĘ SPORT!


W zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy na bardzo aktywny tydzień, pełen świetnej zabawy! Dzieciaki, które są wulkanem energii będą miały gdzie ją wyzwolić, a Ci którzy niezbyt lubią się ruszać pokochają nasze sportowe zabawy!
Wspólnie poznamy wiele dyscyplin sportowych i urządzimy super śmieszną olimpiadę. Zaprojektujemy własne stroje sportowe, poskaczemy w olbrzymim parku trampolin, popływamy i posnurkujemy w basenie, wymyślimy szalony układ taneczny, pochłoną nas gry zespołowe z całego świata oraz stare i lubiane gry podwórkowe naszych rodziców.

Czeka nas mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu. Przekonamy się, że zdrowa dieta jest łatwa i wspólnie przygotujemy pysze i pełnowartościowe przekąski podczas warsztatu kulinarnego.

Dowiemy się również co oznaczają zasady fair play, jak wyglądają treningi znanych sportowców, jak budować silną wolę, być wytrwałym, wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji – cechy, które są przydatne nie tylko w sporcie.


DOM ZAGADEK

Podczas tego tygodnia Malinowo zamieni się w wyjątkowy Dom Zagadek! Szykujemy dla Was pięć niezwykłych pokoi – każdy w zupełnie innej tematyce i scenerii. Wszystkie kryją wiele tajemnic, których rozwiązanie jest możliwe przy współpracy całej drużyny.

Zagadkowe miejsca będą czekać również w plenerze: w naszym Parku, ZOO, miejskiej dżungli. Nawet na basenie odkryjemy wodną tajemnicę, która doprowadzi nas do kolejnej zagadki ukrytej na czubku drzewa, a może głęboko pod ziemią?

Włączymy kreatywne myślenie, uruchomimy pokłady wyobraźni, wykorzystamy nasze wszystkie umiejętności, wykażemy się odwagą, sprytem, logiką, zręcznością, szybkością działania i innymi cechami, które pozwolą nam dojść co celu. Będziemy mieli okazję poznać kilka tajemniczych postaci, które dadzą nam cenne wskazówki.

Każdego dnia czeka nas mnóstwo wyzwań i wielka przygoda!


JAK TO DZIAŁA?

Dziewczyny! Chłopaki! Lubicie eksperymentować?

W naszym wakacyjnym laboratorium będziecie mogli do woli doświadczać, tworzyć, brudzić się, rozbierać na czynniki pierwsze, rozkminiać jak co działa i jak jest zrobione…

Wiecie dlaczego lody się kręci? Chcecie zrobić największą na świecie bańkę mydlaną, najbardziej rozciągliwą plastelinę, super tęczowe mydełka, piłeczki kauczukowe i piasek kinetyczny? Jak działają magnesy, jak ze zwykłej wody stworzyć kolorową piramidę, jak wyczarować wulkaniczną lawę, nieprzemakalne ubranie i mnóstwo innych niesamowitości…

Jak działa technologia 3D, w jaki sposób zrobione są książki, jak tworzy się szkło, które deskorolki jeżdżą najlepiej, dlaczego karuzela się kręci a huśtawka nas huśta? Samoloty, balony i latawce unoszą się w przestworzach, a metro jeździ pod naszymi stopami… Jak to możliwe że możemy z kimś rozmawiać, a nawet go widzieć będąc po drugiej stronie kuli ziemskiej?

Czeka Nas tydzień niezapomnianych doświadczeń, dzięki którym poznamy mechanizmy działania przeróżnych zjawisk i urządzeń!


LAS WOŁA NAS

„My jesteśmy Czarne stopy, w puszczy duch nas nie przestraszy, na świadectwach są już stopnie a my w knieje, góry, lasy...”
Zapraszamy na tydzień przygodowo-surviwalowy, pełen zabaw na świeżym powietrzu i leśnych przygód.

Szykujemy dla Was niezapomniane podchody i gry terenowe! Wspólnie zbudujemy szałas i na podstawie map wyznaczymy nie jedną trasę. Zaprzyjaźnimy się z leśnymi zwierzakami i zjemy podwieczorek z darów lasu. W praktyce poznamy czym jest terenoznawstwo, szyfrowanie, jak rozpoznać strony świata i przepowiedzieć pogodę. Pobawimy się kompasem, a w specjalnie zaaranżowanej ciemni poeksperymentujemy z latarkami, dźwiękami i alfabetem morsa.
Wspólnie ustawimy i bezpiecznie rozpalimy ognisko oraz poznamy zasady pierwszej pomocy.

Wzywa nas przygoda w Parku linowym, wesoły bieg terenowy, budowanie totemów, akcja „Pomocna dłoń” i wiele innych leśnych zadań.


MALINOWO KOLOROWO – mix atrakcji na przywitanie/ pożegnanie wakacji

Wakacje zawsze witamy w wyśmienitych humorach:) Czekają na Was różnorodne formy aktywności: zabawy sportowe, gry przygodowe w plenerze, twórcza majsterka, koncert na cztery fajerki i całe mnóstwo wrażeń!

A na Koniec lata super fajna NOC w Malinowie, dla wszystkich chętnych dzieci, które uczestniczyły w naszych półkoloniach.


CO ZAPEWNIAMY?

doświadczonych i kreatywnych animatorów/ instruktorów/ opiekunów
• kameralną grupę dzieci, co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika
• autorskie programy zajęć, animowaną i twórczą zabawę wg tematu przewodniego turnusu (w przypadku złej pogody program wycieczek może ulec modyfikacji)
• pyszne, zdrowe jedzenie z uwzględnieniem indywidualnych upodobań dzieci (drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, napoje przez cały dzień) - informacje odnośnie uczuleń są uwzględniane przy tworzeniu menu
• atrakcyjne materiały i sprzęt potrzebny do realizacji programu
• przestronne, przyjazne dzieciom wnętrze MALINOWA (320 metrowa, parterowa przestrzeń, w tym: duża sala zabaw, 3 w pełni wyposażone sale warsztatowe, jadalnia, dostosowane dla dzieci toalety)
• basen w każdym tygodniu półkolonii
• bilety autobusowe i wejściówki do wszystkich odwiedzanych miejsc, spotkania z zaproszonymi gośćmi, zgodnie z programem tygodnia
• letnie zabawy, gry terenowe, pikniki w pobliskim LESIE oraz PARKU (Malinowo sąsiaduje bezpośrednio z Parkiem Bródnowskim - nowoczesne place zabaw i boiska, mnóstwo zielonej przestrzeni sprzyjającej różnorodnym aktywnościom)
• ubezpieczenie od NNW

 

PLAN DNIA

7:30 – 9.15     zabawy swobodne na Sali Zabaw, słuchowiska, gry, malowanki…
9:15 – 9:30     muzyczno-ruchowe przywitanie
9:30 – 9:45     drugie śniadanie / dla niektórych pierwsze:)
9:45 – 11:00   blok 1 zajęć temat. wedle tematu przewodniego turnusu
11.00 – 12.30  letnie zabawy w plenerze: parku/ lesie
12.45 – 14.00  dwudaniowy obiad i odpoczynek (słuchowisko/malinowe kino)
14.00 – 16.00  blok 2 zajęć temat. wedle tematu przewodniego turnusu
16:00 – 16.15  smakowity podwieczorek, zabawa na podsumowanie dnia
16.15 – 17.00  zabawy na Sali Zabaw, wspólne granie, w gumę skakanie, w kapsle granie itp..

Zabawy z bloku 1 i 2 realizowane są w MALINOWIE / PLENERZE. 
W przypadku zabaw w lesie dzieci są odpowiednio zabezpieczane przeciwko komarom/kleszczom.
O wszystkich wycieczkach opiekunowie są wcześniej informowani. Zawsze nosimy czapki i używamy kremu na słońce!

Koszt:
jeden turnus: 550 zł
rodzeństwo/ koloniści z ubiegłego roku/ uczestnicy zajęć stałych w Malinowie: 520 zł
każdy następny turnus: 500 zł
koszt pojedynczego dnia (jeśli są wolne miejsca) 120 zł
Noc w Malinowie na zakończenie wakacji (w tym animacje i poranne śniadanie) – 50zł

turnus VIII – w związku ze świętem 15.VIII, wyjątkowo 4 dniowy 440 zł

Opłaty obejmują:
bogaty program animacji, wycieczki, opiekę i pełne wyżywienie w godzinach 7:30 – 17:00
dodatkowa opłata 5zł/ każde rozpoczęte pół godziny - opieka 17:00-20:00

ZAPISY:
+48 500 700 245, malinowo@malinowo.pl
Ilość miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja staje się wiążąca po wpłacie zadatku 200zł/ każdy wybrany turnus.

*jeśli Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 6 lat, ale jest samodzielne i chciałoby dołączyć do wspólnej zabawy prosimy o kontakt z nami, na pewno coś wymyślimy :)